KAYIT OL
Ücretsiz ve hemen!
21 Mayıs 2018 Pazartesi 19:07:48 Yerel - Dünya - Yasam - Anma - Siteden - Medyada Biz - Editör'den - Röportaj - TÜM HABERLER »
ARAMA
GÖREVLER
YÖNETİME MESAJ

ÖLÜNCEYE KADAR ÖLÜMSÜZSÜN

Sana doğduğundan bu güne kadar hep bir gün öleceğin söylendi. Sen de nasıl olsa ölücem diye hep umursamaz yaşadın. Ne bulduysan tükettin, geceleri hoyrat ve uykusuz geçirdin. Gün geldi, hastalıklar ve ağrılar başladı. Bu seferde sanki ölüm sana çok uzakmış gibi tedavi olmaya uğraştın. Düzenli bir hayata alışmaya çalıştın, fakat o da olmadı. Neticede alışmışsın bir kere yanlış yaşamaya...

Oysaki bir gerçeğin farkına hiç bir zaman varamadın. İnsanlar belli bir yaşa gelene kadar "Bir gün nasıl olsa öleceğim" diye elinden geleni ardına koymaz. Ama ne zaman yaş ilerler ve gerçekten ölümü artık ensesinde hissetmeye başlar, bu sefer de "Hayır, ben daha gencim! Ne ölümü? Daha yaşayacak çok yıllarım var" demeye başlar.

Sen hiç, çok hasta olduğu ve yaşı ilerlediği halde "Tamam, benim işim bitti, beni tedavi ettirmeyin" ya da "Bana boşuna yemek falan vermeyin" diyen birini gördün mü? Ben söyleyeyim: göremezsin. Hayat öyle çabuk vaz geçilecek birşey değildir. Bunun yanında, tut ki bir evde yaşıyorsun ve belli zaman sonra taşınma ihtiyacı duydun. Ne oldu? Eski komşularınla ayrıldın. Belki tamamını bir daha hiç göremeyeceksin. Ama yeni bir ev yeni komşular edineceksin. Hayat devam ediyor.

Ölüm de böyle, sen öldüğünde aslında yok olmuyorsun. Başka bir yerde başka bir hayata başlıyorsun. İnançsız biri olabilir, öldükten sonra dirilmeye inanmıyor olabilirsin. O zamanda toprak olacaksın, üstünde otlar çiçekler yeşerecek ve sen yine ölmeyeceksin.

Hiç boşuna uğraşma ölmek yok!

Evi değiştirdiğinde sadece mekan ve arkadaşlar değişiyor. Hayat değiştirdiğinde yine şeklin ve arkadaşların değişiyor. Hepsi bu.

Sen iyisimi hiç ölmeyecekmişsin gibi yaşa sağlıklı ol. Bırak mekan değiştirme zamanın geldiğinde yine dinç ve diri ol.

Unutma: ölünceye kadar ölümsüzsün. Tadını çıkar.

Beden Bilgesi (Fırat Çakır)
www.bedenbilgesi.com

08/05/2009

BU HABERE PUAN VERIN

YORUMLAR
Diğer Haberler
ANA SAYFA - HABER - VASIYET - ÜYELER - ÖLÜM - YARDIM

eVasiyet.com (c) 2007-2010  Fikir ve içerik olmak üzere tüm haklari saklidir.
Sitede yayimlanan tüm yazilar sahibinin sorumlulugundadir.

  -   eVasiyet.com Gizlilik Sözlesmesi

özel güvenlik şirketleri / özel güvenlik firmaları   güvenlik şirketleri istanbul / güvenlik firmaları istanbul tesis yönetimi / site yönetimi   danışmanlık firmaları / apartman yönetimi