Alpaslan Dikmen


ultrAslan genel koordinatörü
ultrAslan genel koordinatörü

Grubun tribün liderlerinden ve kurucularındandır. 2001 yılında Harun Coşkun ile beraber ultrAslan gurubunu kurdu. Amacı tüm Galatasaray taraftarlarını tek bir çatı altında toplamaktı.Evli ve bir çocuk babasıydı. Basına girişi yazılarıyla olan Dikmen, meslek olarak foto-muhabirdi. Fotoğrafçılığı sevdiği ve sahada futbolculara yakın olmayı istediği için bu mesleği seçmişti.

2008 yılında, ailesiyle birlikte bayramı geçirmek için Antalya'ya giderken Bursa yolunda yaptığı trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir.

28 Eylül 2008 günü Şişli Camii'nde kılınan cenaze namazına Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yönetim kurulu üyeleri, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, profesyonel futbol takımı oyuncularından Ümit Karan, Dikmen'in ailesi ve yakınları ile başta Galatasaray taraftarları olmak üzere Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve diğer takımların taraftarları katıldı. Daha sonra Hasdal Mezarlığı'na defnedildi. Ölümüyle beraber Eski açık tribününe onun adı verildi ve onun için tezahuratlar yapıldı.

Alpaslan Dikmen'in adını unutmamak ve gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla www.adanmishayatlar.net adıyla bir internet sitesi oluştururulmuştur.

Taraftarın inanamayıp; "Keşke çıkıp Şaka desen; ne olur Alparslan Dikmen" isimli besteyi yaptığı büyük taraftardır. Yeni nesil Karıncaezmez'dir. Ruhu şaad olsun.